Çevre Güvenlik

Çevre Güvenlik Sistemleri projelendirme esnasında uzmanlığa, tecrübeye, hassasiyete, ileri teknolojiye en gereksinim duyan sistemdir.

Uygulama şekilllerine kullanılan sistemler şöyle sıralanabilir.

Yeraltı dedektörleri : Algılayıcı dedektörler yeraltındadır. Algılama alanı içerisinde basıncı ve/veya titreşimi ölçerek çalışan yeraltı dedektörlerinin yanı sıra belli bir manyetik alan oluşturup bu alanda oluşan değişiklikleri değerlendirip alarm veren dedektörler tipleri vardır.

Yerüstü dedektörler : Fiberoptik, Mikkrodalga, infrared, çitüstü dedektörleri vardır.

Video Motion : Sahada ayrıca bir ekipmana ihtiyaç yoktur. Sadece kamera sisteminin aktardığı görüntüler üzerinden algılama yapar.

Sistemin başarısı, saldırıların tespit edilmesindeki oranın yüksekliği değil (ki bu her sistem için %100 olmalıdır), yanlış alarmların azlık oranıdır. Yani herhangi bir teşebbüs olmadığı halde çeşitli doğa şartları, dış etkenlerden dolayı oluşan alarmlar (Nuisance Alarm Rate) ya da sistemden kaynaklanan alarmlarının (False Alarm Rate ) düşüklük oranıdır. Minimum FAR, NAR oranı için doğru proje, doğru uygulama şarttır.

Doğru uygulama için “riske girmeyin”      

Yeniliklerden Haberdar Olun

İletişim

(0212) 642 79 49 pbx
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.