Biyometrik Kimlik Tanıma Sistemi

  • Anahtarsız, kartsız ve şifresiz geçiş kontrol sistemleri için.
  • Parmak İzi Tanıma Sistemleri
  • El Tanıma Sistemleri
  • Göz (İris) Tanıma Sistemleri
  • Göz Retinası Tanıma Sistemleri
  • Yüz Tanıma Sistemleri ve Yazılımları

Biyometrik sistemler, temelde, kişinin sadece kendisinin sahip olduğu, değiştiremediği ve diğerlerinden farklı olan, fiziksel veya davranışsal bir özelliğinin tanınması prensipleri ile kimlik saptamak üzere kullanılan sistemlerdir.

Biyometrik tanıma sistemleri kişileri doğrudan tanır. Kullanıcının kimlik saptama yapılacak yerde bizzat bulunması gerekir.Yanında kendini tanıtmak için kimlik kartı benzeri tanıtıcılar taşımak ve şifre/pin numarası gibi, gizli olması gereken bilgileri ezberlemek zorunda değildir.

Bu üstünlüklerinden dolayı kart, şifre veya pin numarası kullanan diğer tanıma yöntemlerine oranla daha çok tercih edilmektedirler.

Biyometrik teknolojisinin kullanımı ile güvenlik uygulamalarına yeni ufuklar açılmıştır. Artık kart, şifre, anahtar dönemi bitmiş doğal tanıma dönemi başlamıştır.

Biyometrik teknolojiler gerçekte sadece güvenlik sistemlerinin bir parçası olmayıp insan hayatını kolaylaştıran birçok uygulamada kullanılmaktadır.

Yüksek güvenlik bölgelerine güvenli erişim için, binalara, tesislere ve ofislere erişim güvenliği için, personel devam kontrolü için, hapishanelerde ziyaretçi-mahkum ayırma, hastane ve sigorta kuruluşlarında hasta takibi ve kimlik saptama, otomatik vezne (ATM) makinelerinden kredi kartı ile para çekme, askeri liselerde yoklama, stratejik tesislerde giriş kontrolü, havaalanlarında pasaport ve kimlik kontrolü, sınır kontrolü ve sınır kapılarından girişlerin kontrolü, kiralık kasalara erişim güvenliği Internet bankacılığında kullanıcı tanımlama, bilgi-bilgisayar,ağ güvenliği vb için özel bir çözüm olarak kullanılmaktadırlar.

Rota, ürün yelpazesindeki üstün teknolojiye ve güvenirliğe sahip biyometrik okuyucuları ile projeler geliştirerek, sizi geleceğin teknolojisi ile bugünden karşı karşıya getirecektir.

Yeniliklerden Haberdar Olun

İletişim

(0212) 642 79 49 pbx
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.