Kartlı Geçiş sistemleri

Geçiş kontrol sistemleri ülkemizde amacına göre iki tip olarak uygulanmaktadır :

  • Access Kontrol Sistemleri
  • Personel Devam Kontrol Sistemleri

Access Kontrol Sistemleri güvenlik amaçlı sistemlerdir. Kişilerin çeşitli bölgelere girmelerini engelleyen, girebilme yetkisinde olanları denetleyen, bunlarla ilgili çeşitli giriş-çıkış saatleri raporları verebilen ve bunun yanında güvenlik amaçlı daha birçok fonksiyonu olan sistemlerdir.

Personel Devam Kontrol Sistemlerin asıl amacı ise personel giriş çıkış saatllerine bağlı olarak toplam çalışma saatinin ve varsa fazla mesai miktarlarının hesaplanmasıdır.

Rota,Kartlı Geçiş Sistemleri konusunda sektörünün en iyi markalarını (Honeywell,HID) kullanmaktadır. Tek kapılı kendi başına çalışan (stand alone) sistemlerden bilgisayar kontrollü, çok kullanıcılı LAN/WAN altında çalışan sistemlere kadar geniş bir ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

Giriş üniteleri olarak proximity kartların yanı sıra el izi, parmak izi, göz retinası vb. biyometrik okuyucular da kullanılmaktadır. Tüm bunların yanında turnikeler, elektrikli kilit karşılıkları, manyetik kilitler, bariyerler, giriş kontrol donanımları da ürünlerimiz arasında bulunmaktadır.

Resimli/resimsiz personel kimlik kartlarının hazırlanması Rota tarafından verilen hizmetlerdendir.
Access Kontrol Sistemleri kurulu bulundukları yerlerde günlük yaşayışa direkt olarak etki eden bir sistemlerdir. Kapı geçişlerinde sorunlar olması durumunda bu durum çalışanların ve ziyaretçilerin günlük yaşayışlarını direkt olarak etkileyecektir.

Bu etkileme bir bölgede kilitli kalınması ya da yetkisi olduğu halde istenilen yerlere girilememesi şeklinde olabilir. Sabah girişlerinde ve akşam çıkışlarında yığılmalar olabilir. Diğer taraftan sistemin çalışmadığı durumlarda giriş çıkış bilgilerinde kayıplar oluşacaktır.

Bu neden ile Access Kontrol Sistemleri seçiminde çok hassas olunmalıdır. Sistemin kaliteli olması kaçınılmaz koşuldur. Teknolojideki gelişmelere uyum sağlaması gereklidir. Herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda verilecek teknik servis süratli sağlanmalıdır. Sorun en kısa sürede giderilmelidir.

Bunlar için kaliteli ürün kullanımı, hızlıve sürekli servis şarttır.

Kaliteli ürün, hızlı servis için "riske girmeyin"

Ürünün kataloğu için tıklayınız  |  Ürünün videosu için tıklayınız.

Yeniliklerden Haberdar Olun

İletişim

(0212) 642 79 49 pbx
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.