Telefon ve Data Network Sistemleri

Tümleşik İletişim Çözümleri

Artan rekabet koşulları iş dünyası içindeki tüm oyuncuları daha hızlı karar vermeye ve alınan kararların uygulanmasına zorlamaktadır. Bu süreç özellikle çok noktalı kurumlarda geleneksel iletişim teknolojileri ile gerek daha uzun gerekse daha maliyetli olmaktadır. Örneğin bölge müdürlerinin katılacağı bir kurum içi eğitim toplantısı için yapılan ulaşım ve konaklama maliyetleri bölge sayısına ve katılımcı adetine göre ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Ayrıca bu katılımcıların bölgelerinde bulunmadıklarından ve zaman kayıplarından dolayı oluşan maliyetler gözden kaçırılmamalıdır.

Tümleşik iletişim getirmiş olduğu farklı ve etkin iletişim ortamları ile kurum içindeki verimliliği artırırken aynı zamanda özellikle çok noktalı kurumlarda maliyet kalemleri arasında önemli bir yer tutan kurum içi iletişim ve eğitim maliyetlerinde tasarruf sağlamaktadır.
Günümüzde iş dinamikleri sürekli değişiyor. Çalışma alanları sürekli genişleyerek çalışanların gerçek zamanlı olarak iletişim halinde olmalarını mecbur kılıyor.

Tümleşik İletişim Çözümleri telefonla iletişim ve bilgisayarı birleştirerek değişimin en büyük katalizörü oluyor, yer ve zaman sınırı tanımadan kullanıcılara çok geniş bir çalışma alanı sağlıyor.Çalışma alanlarınızda uygulamak istediğiniz esnek iletişim altyapılarını efektif bir şekilde ses, görüntü, mesajlaşma ve hareketlilik gibi öğeleri tek bünyede toplayan Tümleşik İletişim çözümleri maliyet ve karmaşıklığı azaltarak, iyileştirilmiş süreçler, daha az karmaşık bir sistemle çalışan daha istekli personel ve sonunda daha memnun müşterilerle herkesin kazandığı bir ortam sağlayarak size rakipleriniz ile rekabette bir adım öne geçme fırsatı tanıyor.

IP Telefon Çözümleri

Telefon geçmişte olduğu gibi günümüzde de en yaygın ve etkin iletişim yöntemidir. Fakat geleneksel telefon sistemleri sınırlı yetenekleri nedeniyle çalışan verimliliğini artıramamakta, hatta kuruma bir maliyet ve zaman kaybı yükü getirmektedir. Özellikle son yıllarda pazarda yaygınlaşmaya başlayan IP telefon sistemleri kurum içindeki mevcut veya yeni yapılandırılacak ağ üzerinden çalışabilmektedir. Böylelikle firmalar telefon sistemi için ekstra kablolama maliyetine katlanmak durumunda kalmamaktadırlar. Fakat IP telefon sistemlerinin ilk yatırım maliyetlerini TDM telefon sistemleri ile karşılaştırdığınızda IP tabanlı çözümlerin maliyeti yüksek çıkacaktır.

Dolayısıyla bu durumda aklımıza şu soru gelmektedir : "Kurumlar IP telefon sistemine geçtiklerinde ne kazanacaklar?"
IP telefon sistemini katma değerli hizmetleri ile birlikte kullanmak, kurumlara kendi sektörlerindeki rakipleri arasında farklılaşma imkânı sağlamaktadır. Bu katma değerli hizmetler kurumlara birden çok aygıt ve iletişim olanağını kullanarak işlerini her an, her yerde yürütmelerine olanak sağlayarak iş verimliliklerini artırmaları için neredeyse sınırsız fırsatlar sunmaktadır.

Network Çözümleri

Günümüzde pek çok şirketin yönetim, üretim, satış, teknik servis, depolama ve sevkiyat faaliyetleri birden fazla yerden gerçekleştirilmektedir. Bölge müdürlükleri oluşturulmakta, lojistik merkezleri şehrin trafiğinden çıkarılıp alan maliyetlerinin daha düşük olduğu yerlere taşınmakta, müşterilere daha yakın olmak için çok farklı lokasyonlarda temsilcilikler kurulmaktadır.

İş süreçlerimizi bilgisayar ortamına geçirmek, verimliliğimizi artırmakta ve iş akışımızı kolaylaştırmakta. Kurumsal Kaynak planlaması (ERP) ve müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) paketleri, muhasebe programları, e-mail, dosya (File server), web sunucuları, e-iş (B2B,B2C) uygulamaları gibi pek çok farklı servis bir arada çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz ile ilişkilerimizi yönetmekte.

Tüm bu servisler topluluğu; ses ve video paketleri ile birlikte yerel alan ağımız, geniş alan ağımız ve Internet üzerinde çalışıyorlar.
Rota,sistem entegrasyonunun bir bütün olduğuna inanmaktadır. Sağlıklı çalışan ve yönetilebilen akıllı bir yerel ağ, performans beklentilerinizin ve yaşadığınız darboğazların kesin bir çözümüdür.

WAN Danışmanlık Hizmeti

Uzak mesafelerde bulunan ağ teknolojilerinin birbiri ile iletisim kurmasını sağlamaktadır. Ağ teknolojisinin giderek gelişmesi ile görüntü, ses ve bilgi alış verisi aynı platformda gerçekleştirilmektedir. Farklı lokasyonlar, çeşitli cihazlarla bir birine bağlanır. Evinizde, ofisinizdeymiş gibi çalışabileceğiniz ortamlar hazırlamak, kurulacak kamera sistemiyle dilediğiniz noktayı gözlemleyebilmek gibi olanaklar WAN teknolojisiyle sunulmaktadır.

LAN Danışmanlık Hizmeti

Belirli bir alanda oluşturulan kablolu ve kablosuz ağ teknolojisidir. Genelde küçük ve orta ölçekli firmaların sistem ve ağ teknolojisinde tercih edilmektedir. Printer, tarayıcı ve ortak dosya paylaşımı gibi ortak kullanıma açılacak kaynaklara erişimi mümkün kılar. İnternet bağlantınızı ortak kullanmanız bu sistemde mümkündür.
Yapılacak yatırımların gelişen teknolojilere uygunluk kontrolü

Kurum ve firmalar, kullanılan kablo sistemi, istemciler, kiralık hat, serverlar, firewall, kablolu ve kablosuz donanımlar vb. yapıların ileriki dönemlerde artışları veya yer değişimleri göz önünde tutularak, teknolojik özelliklerle paralel yatırımlara yönlendirilmektedir.

Yeniliklerden Haberdar Olun

İletişim

(0212) 642 79 49 pbx
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.